Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Mordheim City of the Damned indir

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
 

Mordheim City of the Damned pc indir

Mordheim City of the Damned torrent indir, Mordheim: City of the Damned is the first video game adaptation of Games Workshop’s cult classic tabletop game Mordheim. Set in the Warhammer World’s decimated Empire city, Mordheim: City of the Damned is a turn-based tactical game where you lead warbands into bloody and lethal skirmishes. The game blends RPG elements, fast-paced tactical combat and intricate unit customization in a time wrought by chaos and rivalry where only the strongest survive.

After a twin tailed comet crashed on Mordheim, the City of Damned turned into a terrifying battlefield where rival warbands fight fiercely for the control of key neighborhoods, looking for glory and fortune by acquiring the very valuable Wyrdstone fragments.

Choose from iconic Mordheim warbands – Sisters of Sigmar, the Cult of the Possessed, Skaven, Mercenaries from the Empire – and lead your troops to battle. Recruit new units, equip them with enhanced gear. Evolve and customize your warband with the experience gained from each successful mission, transforming them into a terrifying force on the battlefield.

Devise the best strategy to annihilate your rivals. If you fail, some of your units might lose a limb… or worse. Keep in mind that in Mordheim: City of the Damned, a dead unit is lost forever! Consider the environment when formulating your battle strategy, exploiting the unique buildings, ruins or the layout of the streets. Deploy your troops carefully and anticipate the actions of your adversaries to set up ambushes! Organize ingenious battle plans where the talents of your units will be as important as your own luck during key moments of combat.

Loot items and weapons hidden in the ruins, or steal those of fallen opponents. Survive the dangers that abound in the City of the Damned and collect as many Wyrdstones as you can, but remain ever vigilant. Mordheim is one of the most treacherous places in the Warhammer World!

In these epic battles where fame and glory await, your strategy will definitely be your best ally! Visit the four corners of the City of the Damned to complete multiple missions in the solo campaign, or challenge other players in enthralling multiplayer modes.

Fully customize your warbands
Choose from a multitude of classes with unique abilities to create unique strategies
Take your troops to battle and test their synergy on the field
Gain experience to unlock Player’s special abilities
Spend the Wyrdstones to acquire powerful items and unlock more choices and features
Face other Player’s Warbands in head to head skirmishes
Mordheim: Lanetliler Şehir Oyunları Workshop’un kült klasik masa oyunu Mordheim ilk video oyunu uyarlamasıdır. Warhammer Dünyanın kırıp İmparatorluğu kentinde yer alan Mordheim: Damned City kanlı ve ölümcül çatışmalar içine Warbands kurşun bir sıra tabanlı taktik oyunu. Oyun güçlü olanlar hayatta sadece kaos ve rekabet ile dövme bir süre içinde RPG öğeleri, hızlı tempolu taktik mücadele ve karmaşık birim özelleştirme karıştırır.

Ikiz kuyruklu kuyrukluyıldız Mordheim düştü sonra Damned City rakip warbands çok değerli Wyrdstone fragmanları satın alarak zafer ve servet arıyor, anahtar mahallelerde kontrolü için şiddetle mücadele korkunç bir savaş dönüştü.

Sigmar, Possessed kültü, Skaven, İmparatorluktan Mercenaries Sisters – – ikonik Mordheim warbands seçin ve savaş için asker yol açar. , Yeni birimler askere geliştirilmiş vites ile donatmak. Gelişmeye ve deneyim savaş korkunç bir kuvvet dönüştürerek, her başarılı misyonu kazanılan ile Warband özelleştirebilirsiniz.

Rakipleri yok etmek en iyi strateji geliştirmek. Eğer başarısız olursa, bazı birimlerin … ya da daha kötüsü, bir uzuv kaybedebilirsiniz. Unutmayın Mordheim o: Lanetliler City, ölü birimi sonsuza kadar kaybolur! Eşsiz binaları, kalıntıları veya sokakların düzenini istismar, savaş stratejisi formüle edilirken ortam düşünün. Dikkatle asker ve pusu kurmak için düşmanları eylemlerini tahmin! Senin birimlerin yeteneklerini mücadele önemli anları sırasında kendi şans kadar önemli olacaktır dahice savaş planlarını düzenleyin.

Kalıntıları gizli öğeleri ve silah yağma, ya da düşmüş rakipler bu çalmak. Lanetliler City bol ve mümkün olduğunca çok sayıda Wyrdstones toplamak, ama hiç tetikte tehlikeleri Survive. Mordheim Warhammer dünyanın en hain yerlerden biridir!

Şöhret ve zafer bekliyor bu destansı savaşlarda, stratejiniz kesinlikle en iyi müttefiki olacak! Yalnız kampanyada birden görevleri tamamlamak veya multiplayer modları büyüleyici diğer oyunculara meydan okumak için Damned Belediyesi’nin dört köşesini ziyaret edin.

Tam Warbands özelleştirmek
Benzersiz stratejiler oluşturmak için eşsiz yeteneklere sahip sınıfların çok sayıda seçim
Savaş ve sahada sinerji test etmek için asker alın
Oyuncunun özel yetenek kilidini deneyim kazanın
Daha fazla seçenek ve özellikleri güçlü öğeleri kazanmak ve kilidini Wyrdstones harcayın
Kafa çatışmalar baş diğer Oyuncu Warbands Yüz

Mordheim City of the Damned indir BENZER İÇERİKLER
Mordheim City of the Damned indir YAPILAN YORUMLAR

2019 EN GÜNCEL ÜCRETSİZ OYUNLARINI TAKİP EDİN!

Sayfayı Beğen

ÜCRETSİZ OYUN OYNAYIN.